Wałki połuszczarskie

Obróbka drewna generuje produkty uboczne. Przykładowo, podczas tworzenia sklejek typu fornir, powstają również wałki poluszczarskie. Mają one szerokie zastosowanie. Można je znaleźć również w naszej ofercie.

Jakie jest zastosowanie wałków połuszczarskich?

Wałki połuszczarskie to materiał, który powstaje w wyniku obwodowego łuszczenia i wyrzynki drewna. Jest on najczęściej stosowany do tworzenia:

  • słupów ogrodowych, palisad, ogrodzeń, balustrad oraz małej architektury ogrodowej typu altanki,
  • placów zabaw, huśtawek, piaskownic,
  • drewnianej kostki brukowej,
  • podparcia dla roślin,
  • mebli,
  • palet do przechowywania oraz transportowania sklejek bądź płyt stolarskich,
  • pyłów drewnopochodnych (po wcześniejszej obróbce),
  • materiału opadowego.

Wałki połuszczarskie – cenny odpad

Wałki poluszczarskie to wartościowy odpad, który wykorzystać można na wiele sposobów. Najczęściej spotkać można je w ogrodzie, choć bywają przydatne także w wielu innych miejscach. Istnieje szansa, aby stworzyć z nich coś nieszablonowego. Jest to materiał, który przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie piękno, a jednocześnie wytrzymałość drewna. To także cenne tworzywo dla ludzi, którzy lubią tworzyć własne konstrukcje, nie lubią ograniczeń czy utartych schematów.

Teraz doskonałej jakości wałki połuszczarskie znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Są one niezwykle wytrzymałe, a zarazem łatwe w obróbce. Wałki są dostępne w różnych długościach i średnicach, dzięki czemu łatwiej jest je dobrać do swoich potrzeb. Ich kolor sprawia, że pięknie wpasują się w ogród, prezentując się bardzo naturalnie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wałki pomalować. Bez większych problemów można zmodyfikować ich wygląd.

Wałki połuszczarskie dają wiele możliwości. Ich wykorzystanie jest także ekologicznym rozwiązaniem – nie marnują się materiały powstałe w wyniku wyrzynki drewna. W naszej ofercie można znaleźć wałki w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto je zakupić, odpowiedź mi: tak! Wyczarować można z nich wiele rzeczy.