Sklejki

Sklejka, nazywana również dyktą, to materiał drewnopochodny. Produkt ma szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się go do prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Można z niej tworzyć meble, opakowania, ścianki działkowe, systemy sufitów czy okładzin ścian. Jest także stosowana w przemyśle stoczniowym, motoryzacyjnym i szkutnictwie. Nic dziwnego, że tak wiele osób interesuje solidna płyta ze sklejki. Znaleźć można ją w ofercie naszego sklepu internetowego ART WOOD.

Jak powstaje sklejka?

Jako polski producent sklejki z wieloletnim doświadczeniem możemy dużo powiedzieć o sposobie jej wytwarzania. Na początku ma miejsce obróbka hydrotermiczna drewna (najczęściej sosny, buku, olchy i brzozy) dzięki czemu ulega ono uplastycznieniu. Potem zostaje poddane procesowi korowania i oczyszczania z łyka. Z drewna wytwarza się łuszczkę morką, która następie zostaje osuszona. Kłody drewna są przecinane na wymiar. Kolejny krok polega na sklejeniu ze sobą fornirów, czyli cienkich płatów drewna, tak aby odpowiadały wymiarom sklejki. Następnie naprawia się jej wady, jak sęki i pęknięcia. Potem sklejka zostaje poddana szlifowaniu. Pokrywa się ją lakierem, folią lub olejem. Na koniec należy uzyskane sklejki pogrupować pod kątem ich jakości.

Wyróżnia się sklejki 4 klas:

– klasa 1: sklejki bez wad
– klasa 2: sklejki z niewielkimi niedoskonałościami
– klasa 3: sklejki z przebarwieniami lub sękami
– klasa 4: sklejki z licznymi wadami

Jakie zalety ma sklejka?

Sklejka to tani materiał. Mimo to, ma ona wiele zalet. Przede wszystkim jest ona wytrzymała i odporna na zaginanie, rozciąganie oraz ściskanie. Jest także lekka i łatwa w profilowaniu. Cechuje się niską przepuszczalnością ciepła oraz wysoką odpornością na działanie wilgoci. Jest ona także przyjazna dla środowiska, dokładnie tak jak drewno. Ma szeroki zakres zastosowania. Sklejka cechuje się gładką powierzchnią i jest szybka w montażu. To niewątpliwie materiał uniwersalny. Nie można zapomnieć o jego walorach estetycznych. Dykty przykuwają wzrok i ładnie się prezentują.

Sklejka od ART WOOD

Jeśli interesuje się tania sklejka dobrej jakości to jesteś w odpowiednim miejscu. Nasza firma ART WOOD oferuje dykty w różnych grubościach. Nie ważne, czy interesuje Cię sklejka 3 mm, czy może grubsza. Każda z nich została starannie przygotowana i poddana obróbce mechanicznej przez specjalistyczne urządzenia. Nasze sklejki cechują się wysoką estetyką, są gładkie i nie posiadają przypalonych krawędzi. Wszystkie wytwarzane przez nas produkty dają wiele możliwości. Można je obrabiać poprzez frezowanie, modelowanie, cięcie, grawerowanie czy wypalenie laserem. Tworząc nasze sklejki dbamy o detale, dostarczając produkt wysokiej jakości. Służy on do produkcji mebli, dekoracji, opakowań i wielu innych. Z pewnością nasza sklejka spełni wysokie wymagania jakości i oczekiwania wobec nienagannej estetyki.

Sklejki to popularny materiał drewnopochodny. Trudno się temu dziwić. Cechuje się on wytrzymałością i uniwersalnością – może stanowić zarówno elementy konstrukcyjne, jak i dekoracyjne. Jednocześnie sklejki są łatwe w obróbce i szybkie w montażu. Na plus jest także ich cena oraz łączenie z innymi produktami, dostępnymi w naszym asortymencie jak: boazeria czy krawędziówki.