Sklejka sztuknicza

Wodoodporna sklejka szkutnicza cechuje się przede wszystkim wyjątkową lekkością oraz wytrzymałością. Jednym z jej głównych zastosowań jest przemysł, jak wskazuje nazwa, szkutnictwo, czyli sztuka budowy łodzi i jachtów. Z tego powodu sklejka szkutnicza musi wyróżniać się bardzo wysoką odpornością na zgubny dla wielu produktów drzewnych wpływ wody.

Sklejka szkutnicza Art-Wood

Znajdująca się w naszej ofercie sklejka szkutnicza mahoń idealnie sprawdzi się przy budowie konstrukcji wystawionych na działanie wilgoci oraz opadów atmosferycznych. Jako produkt o podwyższonych właściwościach powstających na drodze specjalnej obróbce surowca sklejka tego rodzaju oprócz wilgoci i obecności wody jest także odporna na wysokie i niskie temperatury oraz promieniowanie UV. Bardzo często tego rodzaju produkt i poddaje się zabiegom zmniejszającym jego właściwości palne.

Procesy wzmacniania sklejek szkutniczych

Do najczęstszych procesów wzbogacania właściwości sklejki szkutniczej należy zabezpieczanie powierzchni preparatami transparentnymi takimi jak oleje, lakiery i woski.

Proces uniepalania materiału jest wykonywany na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest moczenie warstw wewnętrznych w przeznaczonych do tego preparatach przed procesem klejenia i prasowania. Drugim z nich jest wtłaczanie tych samych środków zmniejszających właściwości palne w wyrób gotowy.

Zgodnie z wymaganiami narzucanymi przez prawo budowlane wszystkie sklejki szkutnicze są również zabezpieczone posiadającymi aktualne certyfikaty środkami biobójczymi.

Duża sztywność oraz grubość płyt (standardowo składających się z kilkunastu do kilkudziesięciu połączonych warstw) jest doceniana przede wszystkim w budownictwie zewnętrznym, konstrukcji szalunków (tutaj płyty są również zabezpieczane filmem fenolowym). Doskonale sprawdzają się one również przy budowie specjalnych form do kształtowania zalewanego betonu oraz konstrukcji rusztowań i podestów, zarówno wewnętrznych, jak i wystawionych na działanie warunków atmosferycznych.

Zastosowanie sklejki szkutniczej

Sklejka szkutnicza mahoń znajduje powszechne zastosowanie w branżach takich jak:

budownictwo,

wykończenie i wyposażenie wnętrz,

meblarstwo,

szkutnictwo,

zabudowa i wykończenie pojazdów,

produkcja podłóg i schodów,

produkcja drzwi i okien

ze względu na bezpieczeństwo i wytrzymałość również w konstrukcji placów zabaw dla dzieci.

Przy ogromnej funkcjonalności sklejek szkutniczych nie sposób również pominąć widocznych na pierwszy rzut oka walorów estetycznych, które bez wątpienia posiada nasz produkt. Doskonale dopełnia konstrukcje z drewna.