Sklejka elastyczna

Sklejka elastyczna to materiał, za pomocą którego możliwe jest budowanie przedmiotów o nietypowych kształtach. Podczas produkcji mebli stosować można zagięcia i zaokrąglenia sprawiające, że elementy wyposażenia wnętrza mogą mieć niezwykle nowatorski wygląd. Można to wykorzystać zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

Uniwersalne zastosowanie sklejki elastycznej

Sklejka elastyczna to surowiec doskonały do gięcia, który z powodzeniem może zastąpić innego typu materiały, w tym nacinany MDF. Z uwagi na swoje właściwości sklejka jest wykorzystywana zarówno przez producentów mebli, projektantów wnętrz, producentów łodzi, jak i zakładach wytwarzających ekologiczne zabawki dla dzieci.

Trwałość sklejki elastycznej

Materiał ma trójwarstwową strukturę, a duża wytrzymałość osiągana jest za pomocą specjalnego kleju wytwarzanego na bazie żywicy melaminowej. Dzięki temu materiał jest niewrażliwy na działanie wilgoci i wody. Poszczególne arkusze sklejki mogą zostać pokryte lakierem, farbą lub fornirem, co pozwala uzyskać wysoki poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Sklejka elastyczna – wygląd

Wygląd sklejki elastycznej można łatwo dostosować do każdego wystroju wnętrza. Może przypominać naturalne gatunki drewna lub mieć wyrazisty kolor stanowiący główny akcent dekoracyjny w domu i biurze. Materiał pozwala na łatwą i szybką obróbkę, a jednocześnie zachowuje dużą sztywność w gotowym produkcie.

Zastosowanie i kształty ze sklejki

Sklejka elastyczna pozwala na tworzenie okrągłych i owalnych kształtów wykorzystywanych jako elementy mebli bez użycia specjalistycznych mebli. Można ją giąć na gorąco i stosować jako dekorację wnętrz. Ma niewielką wagę, co pozwala ją używać jako element konstrukcji ścian, filarów i sufitów. Sklejka elastyczna może służyć nawet jako matryca do wytwarzania wklęsłych i wypukłych kształtów mebli.

Nowoczesne meble ze sklejki elastycznej na zamówienie

Sklejka elastyczna pozwala tworzyć przedmioty według indywidualnego gustu użytkownika domu. Łatwość obróbki ogranicza koszty produkcji mebli lub innych elementów wyposażenia, które mogą być prawdziwą wizytówką pomieszczeń. Dlatego jest to materiał coraz częściej wykorzystywany przez projektantów wnętrz w całej Polsce.