Sklejka bukowa

Sklejka bukowa jest płytą drewnopochodną łączącą wysokie właściwości techniczne i dekoracyjne. Wykonuje się ją zgodnie z obowiązującymi normami, dzięki czemu posiada wszelkie wymagane certyfikaty. Składa się z kilku warstw/fornirów, które najczęściej przebiegają pod kątem prostym.

Sklejka bukowa 30 mm, 40 i 10 mm ze względu na swój atrakcyjny i estetyczny wygląd cieszy się dużym zainteresowaniem na rynku, tym bardziej że dostępna jest w szerokiej ofercie w zakresie grubości. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie wykorzystuje się ją nie tylko w meblarstwie, ale także coraz chętniej i częściej tego typu płyty drewnopochodne stosowane są zarówno w szkutnictwie, do wykańczania wnętrz, jak i produkcji różnego rodzaju galanterii drewnianej oraz ozdobnych opakowań. W niektórych przypadkach sklejkę bukową wykorzystuje się również do produkcji replik karabinów.

Cechy sklejki bukowej

Zarówno sklejka bukowa 10 mm, 30, jak i 40 mm jest produktem o wysokiej wytrzymałości i wręcz idealnej powierzchni w całym przekroju płyty. Odporność na duże obciążenia sprawia, że produkt jest bardzo chętnie wykorzystywany podczas tworzenia całych kompletów meblowych zachowanych w pięknym i naturalnym wykończeniu. Ponadto sklejka bukowa 40 mm, 30 i 10 mm stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadki produkcji elementów profilowanych takich jak np. fotele, krzesła oraz inne komponenty meblarskie o przestrzennych formach. Dodatkowo sklejka bukowa wytrzymała na zaginanie, jest płytą drewnopochodną o właściwościach wodoodpornych.

Sklejka bukowa cena, korzyści i zastosowanie

Niejeden producent sklejki bukowej dąży do produkcji płyt drewnopochodnych o doskonałych parametrach technicznych, których cena w zależności od grubości może być nieco inna. Nie zmienia to jednak faktu, że wykorzystanie tego typu rozwiązań niesie za sobą szereg wymiernych korzyści, dlatego też produkt stosowany jest m.in.:

  • w budownictwie;
  • do produkcji podłóg i schodów;
  • w stolarce otworowej;
  • do wykańczania i wyposażania wnętrz;
  • w szkutnictwie;
  • do produkcji mebli;
  • do produkcji gier i zabawek.