Sklejka antypoślizgowa

Sklejka antypoślizgowa to bardzo uniwersalny i praktyczny produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Nic więc dziwnego, że powszechnie wykorzystuje się go nie tylko na budowie, w halach naczepach i magazynach, ale także na statkach.

Budowa sklejki antypoślizgowej

Sklejka antypoślizgowa to rodzaj cienkiego materiału kompozytowego, tańszego od litego drewna, w przypadku którego jedna strona zazwyczaj jest gładka, z kolei druga strona powierzchni ma właściwości antypoślizgowe. Wynika to z tego, że pokryto ją specjalnym filmem fenolowym, na którym wykonano tłoczenie w postaci odcisku siatki drucianej. Tego typu sklejka produkowana jest z nieparzystej liczby fornirów wodoodpornej płyty drewnopochodnej, dzięki czemu jest produktem bardzo wytrzymałym, twardym i odpornym na ścieranie. Nie ulega zniszczeniu w momencie kontaktu zarówno z wilgocią, jak i różnego rodzaju chemikaliami. Dykta jest łatwa w czyszczeniu, dzięki czemu można bez problemu przywrócić jej pierwotny wygląd. Ze względu na to, że może posiadać różne parametry, przed zakupem warto, jest przeczytać specyfikację produktu.

Zastosowanie sklejki antypoślizgowej

Sklejka antypoślizgowa jest praktycznym produktem zabezpieczającym o wszechstronnym zastosowaniu, co wynika z posiadanych przez nią właściwości. Z powodzeniem tego typu płytę (dyktę) można wykorzystywać w budownictwie, transporcie, motoryzacji oraz w wielu innych dziedzinach przemysłu. Sklejka antypoślizgowa doskonale sprawdza się do:

  • wykańczania wnętrz,
  • zabezpieczenia podłóg, sufitów i ścian,
  • budowania elewacji,
  • tworzenia podłoża do rusztowań, budowania sufitów i ścian działowych,
  • budowania drzwi i parkietów,
  • budowania systemów szalunkowych oraz form, które są przygotowywane do zalania betonem,
  • budowania niektórych elementów konstrukcyjnych.

Dodatkowo zaawansowane parametry techniczne oraz nieocenione walory techniczne, czynią je produktami o wysokiej wytrzymałości i twardości, dzięki czemu są łatwe w czyszczeniu oraz konserwacji. Stąd tez można powiedzieć, że w przypadku tego typu produktów mamy do czynienia z inwestycją na lata.
Sprawdź także naszą ofertę fornirów europejskich.