Płyta OSB

Płyta OSB (ang. Oriented Strand Boards – płyta o wiórach orientowanych) to drewnopochodna płyta kompozytowa, mająca zastosowanie przede wszystkim w budownictwie. Może składać się z wielu warstw lub jednej – wówczas jest wykorzystywana do produkcji sklejek.

Czym jest płyta OSB?

Płyta OSB powstaje poprzez sprasowanie prostokątnych wiórów pochodzenia drzewnego. Są one poddawane wysokiemu ciśnieniu oraz temperaturze. Do ich łączenia wykorzystywana jest wodoodporna żywica syntetyczna. Płyta sklejka jest przede wszystkim wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Jakie jest zastosowanie płyt OSB?

Płyty OSB mają szerokie zastosowanie. Najczęściej są stosowane jako konstrukcje szkieletowe w budownictwie. Można tworzyć z nich także pokrycia dachowe pod dachówki bitumiczne. Bywają materiałem do tworzenia mebli, ścianek wewnętrznych, schodów, tropów czy podłóg.

Płyty OSB polskiego producenta Art-Wood

Płyta OSB to uniwersalny materiał, z którego najczęściej tworzony jest szkielet drewniany budynku. Przy okazji jest on stosunkowo tani – w naszej ofercie jest dostępny w atrakcyjnej cenie. Płyta sklejka może być wykorzystana na wiele sposobów, a przy okazji jest łatwa w montażu. Wykazuje ona odporność na duże obciążenia oraz niekorzystne warunki pogodowe. Jest prosta w obróbce. Jeśli kupisz płyty OSB u nas, możesz być pewien ich wysokiej jakości oraz solidności. Z pewnością przydadzą się one w trakcie budowy. Znajdź u nas egzemplarze, które najbardziej Ci odpowiadają.