Płyta meblowa

Płyty meblowe to jedne z tych produktów, które od lat znajdują szerokie zastosowanie zarówno w meblarstwie, jak i aranżacji wnętrz. Nic w tym dziwnego, tym bardziej że w zależności od rodzaju powstają one na bazie płyt wiórowych bądź MDF, gdzie mamy do czynienia z różnym wykończeniem powierzchni, począwszy od matów, przez połysk, a skończywszy na takich strukturach, które imitują pory drewna lub betonu. Oczywiście na rynku znajdziemy także te w wersji zupełnie gładkiej.

Uniwersalne płyty meblowe

Płyty meblowe, a zwłaszcza płyty meblowe białe to niezwykle uniwersalne produkty, które bardzo chętnie wykorzystywane są w branży stolarskiej. Stanowią jeden z popularniejszych materiałów, wykorzystywanych do produkcji różnego rodzaju mebli. W zależności od rodzaju płyty mają nieco inne właściwości i zastosowanie. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki tego typu materiałom, mamy możliwość znacznego ograniczenia kosztów związanych z produkcją mebli, co pozwala na ich oferowanie w o wiele bardziej atrakcyjnych cenach.

Kolory płyt meblowych

Dzięki temu, że płyty meblowe występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych, dają szerokie możliwości zarówno pod względem konstruowania mebli, jak i tworzenia wyjątkowych projektów aranżacyjnych. Nic więc dziwnego, że od lat nie tracą na swojej popularności, a wręcz przeciwnie coraz więcej produktów powstaje na bazie omawianych materiałów, tym bardziej że występują one w wielu różnych wariantach. Do najpopularniejszych kolorów w zakresie prezentowanych produktów możemy zaliczyć:

Płyty meblowe białe – stworzone na ich podstawie meble, wyróżniają się ponadczasowym i eleganckim charakterem, pozwalają na wprowadzenie odrobiny harmonii i nowoczesności do niejednego wnętrza. Z powodzeniem można je wykorzystać do produkcji mebli zarówno do sypialni, salonu, pokoju dziecięcego, jadalni, kuchni, jak i łazienki.

Płyty meblowe dąb – ten kolor płyt idealnie sprawdza się nie tylko w przypadku produkcji mebli, ale także jako doskonały materiał dekoracyjny, stosowany do wykończenia wnętrz.