Piramidy

Fornir jest często określany jako „filet z drzewa”. Innymi słowy: to najlepszy kawałek kłody. Starannie wyselekcjonowane cienkie arkusze drewna były niegdyś dominującym materiałem powierzchni mebli i drzwi drewnianych. Dziś jednak fornir z prawdziwego drewna jest coraz częściej zastępowany tańszymi imitacjami.

Fornir piramida

Poprzez swoje unikatowe cechy, wzorek na drewnie przypomina kształt piramidy. Jest to bardzo elegancki oraz nowoczesny kształt wykorzystywany w przemyśle meblarskim. Rysunek drewna jest zaskakująco wyjątkowy ze względu na jego wysoką jakość. Coraz więcej prestiżowych produktów lub wyrobów jest właśnie wykonana we wzór piramidy fornir meblowy.

Ciemne drzewo mahoń – szlachetna egzotyka

Mahoń stał się rodzajem ogólnego określenia dla każdego z garstki importowanych, drobnoziarnistych, czerwono-brązowych fornirów drewnianych. Najlepszy mahoń pochodzący z Hondurasu został zebrany w nadmiernych ilościach i przez wielu uważany jest za wymarły komercyjnie. Z tego powodu kilka innych gatunków jest obecnie importowanych z Afryki i Azji. Najpopularniejszym jest mahoń afrykański, który zazwyczaj ma ciemniejsze i mocniejsze ziarno. Forniry z tej kategorii są najwyższej jakości.

Mahoń jest popularnym wyborem w świecie obróbki drewna do mebli, szafek i innych konstrukcji i konstrukcji drewnianych budynków. Po wyszlifowaniu, bejcowaniu i wypolerowaniu naturalne ziarno mahoniu zostaje odsłonięte. Piękno słojów jest częścią tego, co sprawia, że ​​mahoń jest tak poszukiwanym wyborem zarówno jako tarcica egzotyczna, jak i fornir mahoniowy. Oprócz fornirów mahoń jest również ulubionym materiałem do przewijania, ponieważ to wytrzymałe drewno znane jest z odporności na łamanie, zginanie czy rozdzieranie podczas procesu.

Drewno mahoniowe znane jest jako twarde, bogate i ciepłe czerwono-brązowe drewno i stanowi doskonały wybór na okleiny mahoniowe. Jako materiał do projektów obróbki drewna, takich jak tworzenie szafek, mahoń jest uważany za mocny, trwały materiał, który tworzy wysokiej jakości, trwałe produkty końcowe.

Mahoń może być droższy niż niektóre inne trwałe drewno, dlatego niektórzy wybierają fornir mahoniowy. Dzięki fornirowi z mahoniu nadal uzyskuje się wygląd mahoniu w bardziej opłacalnych cenach. Prawdziwy mahoń jest nadal jednym z najbardziej poszukiwanych gatunków drewna, niezależnie od jego wyższej ceny.

Okleiny mahoniowe

Okleiny mahoniowe są powszechnie wybierane ze względu na ich wytrzymałość, stabilność, atrakcyjność, gładkość i trwałość. Jak wspomniano, forniry są popularne ze względu na ich zdolność do tworzenia wyglądu bez ponoszenia kosztów. Praca z mahoniem może kosztować więcej niż praca z niektórymi innymi rodzajami drewna, co sprawia, że ​​fornir mahoniowy jest świetną alternatywą, kiedy i gdzie można go zastosować. Ponadto, ponieważ popyt na mahoń jest wysoki, a podaż może nie zaspokajać potrzeb, fornir może być odpowiednią opcją.

Wybór okleiny obejmuje rozmiar, bejcę i odcień. Istnieją również opcje dotyczące rodzaju używanej okleiny. Na przykład surowy fornir mahoniowy ma wykończenie z przodu i z tyłu, dzięki czemu obie strony eksponują klasyczne, piękne wykończenie mahoniowe. To oczywiście dobry wybór na wszystko, co będzie dobrze widoczne z obu stron, na przykład wiele rodzajów mebli. Inne rodzaje fornirów mahoniowych wykazują misterne słoje tylko z jednej strony, ale te style są często trwalsze niż surowe forniry.

Fornir piramida mahoń

Okleinę mahoniową można kupić do projektów „zrób to sam” w sklepach stolarskich lub marketach budowlanych, lub można kupić produkty już wykonane z tego materiału, takie jak meble w stylu vintage. Można go również kupić jako sklejkę do szafek.

W rzeczywistości fornir mahoniowy zaczyna zyskiwać popularność w społeczności „żyj w zgodzie z naturą”, ponieważ obawy związane z wyrębem sprawiają, że wielu konsumentów szuka bardziej przyjaznej dla ziemi opcji. Okleina mahoniowa to ekonomiczna, łatwa do uzyskania i ekologiczna alternatywa dla prawdziwego drewna mahoniowego.