Obrzeża naturalne z klejem

Jeśli interesujemy się majsterkowaniem oraz często wykonujemy własnoręcznie meble, to powinny nas zainteresować obrzeża naturalne z klejem. Jest to swego rodzaju okleina samoprzylepna, która pozwoli nam nadać niepowtarzalny wygląd naszym meblom.

Obrzeża naturalne z klejem -kiedy warto używać?

Najczęściej wybieranym materiałem jest sklejka, głównie ze względu na prostotę obróbki oraz niską cenę. Jednakże ten materiał ma swoje wady, jakimi są m.in.:

  • Niejednolita powierzchnia
  • Mała wytrzymałość
  • Chropowata powierzchnia

Jednakże te wady nie dyskwalifikują sklejki jako materiału do wykonywania mebli. Nasza okleina samoprzylepna pozwala na zniwelowanie wszystkich powyższych wad.

Jeśli więc wykonujemy własnoręcznie meble ze sklejki, to z pewnością powinny nas zainteresować obrzeża naturalne z klejem.

Zalety okleiny samoprzylepnej

Dzięki zastosowaniu okleiny samoprzylepnej nadamy naszym meblom niepowtarzalny wygląd. Fornir jest dostępny w wielu wariantach, więc bez problemu będziemy w stanie dopasować nasz mebel do pozostałej części wystroju pomieszczenia.

Dodatkowo dzięki wykonaniu obrzeży z wytrzymałego materiału, będziemy w stanie zwiększyć wytrzymałość naszego mebla. Sklejka jest stworzona z wielu drobnych kawałków drewna połączonych klejem, przez co jest ona podatna na uszkodzenia mechaniczne. Po oklejeniu jej staje się ona znacznie wytrzymalsza.

Kolejnym atutem jest powierzchnia naszej okleiny. Sama sklejka może powodować wbijanie się drzazg podczas używania mebli z niej wykonanych. Jeśli okleimy taki mebel obrzeżem, to zapobiegniemy temu, przez co jego użytkowanie stanie się znacznie przyjemniejsze.

Pielęgnacja mebli z okleiną

Na sam koniec musimy pamiętać o pielęgnacji, aby nasze meble z okleiną posłużyły nam jak najdłużej. Powinniśmy często przecierać okleinę zwilżoną szmatką, aby kolor pozostał niezmieniony. Jednakże musimy pamiętać, żeby szmatka nie była zbyt wilgotna, ponieważ w takim wypadku nasza okleina może zacząć odchodzić. Jeśli będziemy odpowiednio pielęgnować nasze meble, to możemy być pewni, że posłużą nam one długie lata.