Obrzeża naturalne bez kleju

Czasami zakupione lub własnoręcznie wykonane meble wymagają dodatkowego wykończenia. W takim wypadku idealnym rozwiązaniem będą obrzeża naturalne bez kleju. Pozwolą nam one na estetyczne dokończenie pracy nad meblem.

Obrzeża naturalne bez kleju

Jeśli materiałem, z którego wykonaliśmy nasz mebel, jest płyta sklejka, to z pewnością powinniśmy wykończyć go takim obrzeżem. Meble ze sklejki nie prezentują się zbyt estetycznie, ponieważ materiał jest szorstki oraz niejednolity. Pokrycie ich obrzeżami naturalnymi pozwoli nam na całkowite przykrycie materiału, dzięki czemu nasz mebel będzie wyglądał schludnie, jakby był wykonany z prawdziwego drewna.

Dodatkowo meble ze sklejki często posiadają ostre krawędzie, które mogą powodować wbijanie się drzazg podczas ich użytkowania. Oklejenie ich zapobiegnie temu oraz wyrówna powierzchnię naszego mebla.

Pielęgnacja mebli z okleiną

Aby jak najdłużej cieszyć się naszymi meblami z okleiną, powinniśmy odpowiednio o nie zadbać. Jeśli tego nie zrobimy, to kolor naszych obrzeż, może ulec zmianie, co pogorszy efekt wizualny naszych mebli.

Do pielęgnacji powinniśmy używać miękkiej szmatki, która została zwilżona. Musi jednakże pamiętać, aby nie była ona zbyt wilgotna, ponieważ obrzeża mogą nasiąknąć wodą, co spowoduje odklejanie się.
Dodatkowe atuty obrzeż naturalnych bez kleju

Dzięki ich zastosowaniu nie tylko estetycznie wykończymy własnoręcznie wykonane meble. Dodatkowo w dużym stopniu zwiększymy ich wytrzymałość, dzięki czemu będą nam służyć przez długie lata.

Dzięki możliwości wyboru różnych wzorów obrzeż naturalnych, każdy z pewnością znajdzie odpowiednie dla siebie. Wiadomo, że każdy pokój ma swój własny styl, więc wykonany przez nas mebel powinien się w niego wpasować. Dzięki dużej ilości wzorów z pewnością uda nam się odpowiednio dopasować mebel z płyty meblowej do pozostałej części pokoju.

Jak więc widać, obrzeża naturalne bez kleju to świetne rozwiązanie dla osób lubiących majsterkować oraz tworzyć własnoręcznie meble. Mają one wiele zastosowań, więc z pewnością warto się im przyjrzeć.