Obłogi naturalne

Obłogi naturalne to tak naprawdę cienkie płaty drewna, których grubość oscyluje w granicach od 0,1 do 8mm, które od wielu lat bardzo chętnie wykorzystywane są zarówno podczas wykańczania mebli, jak i tworzenia sklejki. Ze względu na rodzaj zastosowania możemy podzielić go na takie półprodukty meblowe jak:

– Okleina naturalna – wykorzystywana jest do oklejenie różnego rodzaju wyrobów z drewna, w przypadku których ma za zadanie nadać ich powierzchniom estetyczny wygląd. Stąd też jest skrajana w taki sposób, aby było możliwe wydobycie z niej dekoracyjnych walorów usłojenia. Nic więc dziwnego, że wytwarzana jest z forniru ze szlachetnych gatunków drewna, do których zaliczyć możemy dąb, orzech, jesion oraz inne egzotyczne gatunki.

– Obłogi naturalne – przeznaczone do oklejania tych wszystkich powierzchni wykonanych z drewna, w których zachodzi konieczność zastosowania sprawdzonego rozwiązania, które posłuży nam jako podkład pod okleinę bądź powłokę kryjącą np. farbę. Ten rodzaj produktu zazwyczaj wykonywany jest z forniru pozyskiwanego z tańszych i bardziej pospolitych gatunków drewna takich jak np. topola lub lipa.

Fornir naturalny a obłóg naturalny

Ze względu na bliskie związki, wiele osób nie raz mogło się zastanawiać, co tak naprawdę różni fornir naturalny a obłóg naturalny. Jak już zostało wspomniane wyżej obłogi to rodzaj forniru o przeznaczeniu technicznym, stosowanym podczas produkcji lub renowacji mebli. Niekiedy znajduje równie zastosowanie podczas wykonywania płyty stolarskiej. W związku ze swoim przeznaczeniem obłogi naturalne w przeciwieństwie do oklein, są nieco grubszymi półproduktami meblowymi i osiągają we wspomnianej kwestii parametry w zakresie od 1,0 do 3,0 mm.

Doświadczony producent obłogów naturalnych

Jesteśmy wieloletnim producentem obłogów naturalnych, dlatego chcąc mieć pewność, że mamy do czynienia z fornirem naturalnym o najwyższej jakości, niezależnie od wybranego typu/rodzaju, proponujemy Państwu tylko sprawdzone produkty, wykonane z najlepszej jakości surowców.