Krawędziówka

Krawędziówka stanowi ważny element każdego mebla. Wysokiej jakości obrzeża zapewniają dłuższą trwałość i wytrzymałość krawędzi, a także gwarantują atrakcyjny wygląd. Dlatego jako polski producent obrzeży naturalnych, dokładamy wszelkich starań, żeby nasze wyroby spełniały oczekiwania klientów oraz odpowiadały najwyższym standardom.


Pięknie wykonane meble z płyty

Nawet najstaranniej wykonany mebel, przy którego wytwarzaniu użyto dobrych jakościowo płyt drewnianych lub drewnopodobnych czy sklejek, nigdy nie zyska atrakcyjnego wyglądu, jeśli jego krawędzie nie będą odpowiednio wykończone. Elegancki i interesujący efekt zapewniają w szczególności obrzeża naturalne, które nie powodują „plastikowego” efektu psującego niekiedy cały design projektu.

Oczywiście względy estetyczne to nie wszystko. Krawędziówka pełni przede wszystkim bardzo ważną rolę funkcjonalną. Krawędzie mebla, podobnie jak narożniki ścian czy innych elementów wyposażenia, narażone są na częste uszkodzenia mechaniczne – łatwo o nie zahaczyć, uszkadzają je też przedmioty spadające z blatu czy półek, oraz te niedokładnie na nich umieszczane.

Dobrze wykonane obrzeża zabezpieczają meble nie tylko przed urazami, ale również przed wnikaniem w materiał, z którego wykonany jest mebel zabrudzeń oraz wody. W tym przypadku liczy się nie tylko jakość samych obrzeży, ale także odpowiednio dobrane kleje mocujące. Jako producent oferujemy zarówno obrzeża z fabrycznie naniesioną warstwą kleju, jak i krawędziówkę bez kleju, a także wzmocnioną warstwą flizeliny.

Jak powstają nasze obrzeża naturalne?

Proces produkcji obrzeży naturalnych przebiega podobnie, niezależnie od tego, czy ostatecznie krawędziówka wykończona jest flizeliną, zawiera warstwę kleju, czy też nie. Obrzeża uzyskuje się z płatów naturalnego drewna. Są one skrawane, a następnie sklejane dokładnie w takiej samej kolejności, w jakiej zostały zdjęte z drewna. Dzięki temu możliwe jest zachowanie rysunku słojów oraz innych cech charakterystycznych dla naturalnego materiału.

Uzyskana w procesie produkcji okleina na krawędzie może być jednowarstwowa, lub wielowarstwowa. Wzmocnieniu materiału służy warstwa flizeliny nakładana w procesie produkcji na część wewnętrzną krawędziówki, tę, z którą obrzeże styka się z krawędzią mebla.

Obrzeża z klejem, bez kleju i z flizeliną – które wybrać?

Każde z produkowanych przez naszą firmę obrzeży odznacza się wysoką jakością wykonania, a wybór właściwego zależy od procesu technologicznego wykonania mebla oraz preferencji klienta. Kupujący może wybrać:

– obrzeże z klejem – w procesie produkcji obrzeża nakładamy na krawędziówkę warstwę dobrej jakości kleju. Takie obrzeża aplikuje się na krawędzie mebli używając żelazka albo opalarki. Klej w normalnej temperaturze stanowi warstwę, która nie wykazuje żadnych właściwości spajających. Dopiero pod wpływem ciepła umożliwia łączenie obrzeża z krawędzią mebla;

– obrzeże bez kleju – żeby uzyskać efekt zespojenia, należy użyć odpowiedniego kleju. Warto wybierać produkty wysokiej jakości oraz stosować warstwę o zalecanej przez producenta grubości. Należy także przestrzegać podanych czasów: otwartego oraz okresu, po którym można mebel użytkować;

– obrzeże z flizeliną – warstwa flizeliny na krawędziówce pełni funkcję wzmocnienia materiału.