Fornir rustykalny

Meble fornirowane wciąż cieszą się niesłabnąca popularnością. Charakteryzują się tym, że są pokryte cienką, bardzo ciekawie prezentującą się warstwą. Komody, witryny, stoły szafy czy łóżka fornirowe są wykonane z tańszego gatunku drewna , lub płyty meblowej a pokrywane okleiną z drewna cenniejszego. Dzięki stosowaniu w procesie produkcji takiej techniki można niskim kosztem otrzymać meble sprawiające wrażenie bardzo drogich i prestiżowych.

Fornir rustykalny do zadań specjalnych

Obecnie meble fornirowane można spotkać w wielu nowocześnie urządzonych wnętrzach. I nic w tym dziwnego, gdyż są one doskonała alternatywą dla mebli wykonanych z litego drewna. Meble pokryte fornirem rustykalnym można spersonalizować tak, aby pasowały do każdej aranżacji, np. do wnętrz w stylu boho.
Płaty drewna mają grubość od 0,5 do 1,0 mm. Są zatem na tyle cienkie, że bez trudu podlegają specjalistycznej obróbce i nadają się do wykonania wielu skomplikowanych projektów. Właśnie ze względu na te cechy materiał jest powszechnie wykorzystywany nie tylko do wykonywania komód, stołów czy łóżek, lecz także do zdobienia ścian w mieszkaniach. Pośród istotnych zalet mebli wykonanych z płyt fornirowych można wymienić:

– luksusowy wygląd – zdobią one w wyjątkowy sposób wiele wnętrz

– atrakcyjną cenę – meble z forniru są znacznie tańsze od tych, które są wykonane z naturalnego drewna

– niewielką wagę– podczas fornirowania można połączyć twarde drewno z miękkim, dzięki czemu meble są lekkie

Meble fornirowe potrafią one sprawić, że każde wnętrze staje się nowoczesne oraz bardzo ekskluzywne. Niepowtarzalny wygląd słojów sprawia, że fornir świetnie prezentuje się w salonach, kuchniach oraz wielu innych pomieszczeniach. Niemniej oryginalnie prezentują się meble ze sklejki boho.

Fornir rustykalny dąb a wyjątkowe meble

Największą popularnością cieszą się forniry orzechowe, jesionowe, sosnowe oraz dębowe. Forniry dębowe doskonale nadają się do produkcji szafek pod telewizor oraz nowoczesnych stołów. Ponadto świetnie sprawdzają się jako naścienne panele. Ich unikalny wzór sprawia, ze każda przestrzeń mieszkalna staje się przytulna.

Meble fornirowe dębowe świetnie nadają się do rustykalnych wnętrz. Takie szafki czy komody cechują się przede wszystkim prostą formą. Bardzo często są one postarzane za pomocą przecierek oraz spękań. I co najważniejsze są one wyjątkowo trwałe, solidne, funkcjonalne oraz wygodne.