Fornir europejski

Fornir to forma cienkich, ciętych płatów z drewna. Zazwyczaj mają od 0,01 mm do 8 mm. Wykorzystuje się je jako naturalne okleiny do wykańczania płyt meblowych. Forniry znajdują zastosowanie w renowacji czy konstrukcji mebli.
Naturalne okleiny meblowe sprawdzają się nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale także w restauracjach czy hotelach.
Fornirowane meble eksponują swoje odświeżone piękno. Są bardziej wytrzymałe niż standardowe meble wykonane z płyty wiórowej czy pokryte sklejką.
Meble pokryte fornirem łatwo utrzymać w czystości- wystarczy miękka szmatka i ciepła woda z mydłem.

Dostępne rodzaje forniru

Fornir naturalny to połączenie skrawanych płatów drewna. Słoje układane są według kolejności cięcia. Wykonywany głównie z popularnych gatunków drzew. Naturalny fornir wytwarzany jest z pominięciem ingerencji mechanicznej. Produkty te cechują się niepowtarzalną fakturą żywego drewna, ponieważ niedoskonałości nie są usuwane.

Fornir europejski spodoba się poszukiwaczom naturalnego piękna. Naturalny efekt powstaje w procesie skrawania drewna z takich gatunków jak dąb, sosna, olcha czy buk. Fornir europejski najczęściej stosuje się jako okleinę łazienkową czy kuchenną.

Fornir dębowy sprawdzi się jako element łączący meble. Stosowany jest także do blatów czy wykończeń, a nawet do paneli ściennych i podłogowych.

Każde drzewo jest inne, dlatego fornirowane meble są piękne i unikatowe. Nie znajdziemy w naturze dwóch takich samych słojów. Dzięki temu wykorzystując okleinę z forniru, nadamy naszym meblom naturalnego charakteru.

Fornir orzech charakteryzuje się dużą twardością i odpornością. Piękny, głęboki kolor orzecha idealnie podkreśli dużą szafę w sypialni czy podłogę w przedpokoju.

Okleiny meblowe w Twoim wnętrzu

Okleina meblowa nada unikalny wygląd Twoim meblom, blatom czy podłodze. Forniry są odporne na zarysowania, łatwe w utrzymaniu czystości, ale nade wszystko oryginalne.
Urządzając przestrzeń swojego mieszkania, chcemy, aby była przytulna, komfortowa i funkcjonalna. Niemały wpływ na nasze odczucia mają kolory, które nas otaczają. Jedne barwy będą nas uspokajać, inne motywować, pobudzą kreatywność czy dodadzą energii. Kwestia doboru odpowiednich kolorów do naszego wnętrza nie ogranicza się jedynie do wyboru koloru na ścianach. Wnętrze musi być spójne. Tak więc odpowiednio dobrane kolory mebli czy innych detali dekorujących wnętrze muszą współgrać z kolorami ścian. Mając na uwadze, że z czasem będziemy chcieli zmian, warto rozważyć naturalne okleiny meblowe.
Okleiny meblowe dostosowane do wnętrza Twojego mieszkania.