Fornir egzotyczny

Fornir to naturalna okleina, wykonana z drewna. Umieszcza się ją najczęściej na powierzchni płyty meblowej. Ma ona formę cienkich płatów, ich grubość mieści się na ogół w granicy od 0,1 mm do 5 mm. Do produkcji fornirów wykorzystać można zarówno rodzime drewno, jak i to pochodzące z odległych zakątków świata. Surowiec zabezpiecza się przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi poprzez olejowanie, woskowanie czy lakierowanie.

Forniry mają wiele zalet:
– stanowią estetyczny rodzaj wykończenia
– są także trwałe i odporne na zarysowania
– sprzedaje się je w arkuszach

Ekskluzywne forniry egzotyczne

W naszym sklepie zamówić można forniry wykonane z egzotycznego drewna. Wyróżniają się piękną i zróżnicowaną kolorystyką oraz rysunkami słojów. Jest to okleina ekskluzywna, która będzie przykuwać wzrok. Warto pamiętać, że okleiny zawierają naturalne olejki i woski, dzięki czemu są odporne na wilgoć. To pod wieloma względami dobry wybór. Samo drewno egzotyczne jest bardzo drogie. Zakup okleiny to tańsza alternatywa, dzięki której meble będą się prezentować stylowo i elegancko.

Fornir z egzotycznych gatunków drzew

W ofercie znaleźć można różny fornir egzotyczny. Warto zwrócić uwagę na fornir mahoń, który cechuje się pomarańczowo-brązowym odcieniem. Przywodzi on na myśl ciepły krajobraz Afryki. Mahoń to twarde drewno, wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne. Dzięki temu świetnie sprawdzi się jako okleina. Nie łatwo będzie ją uszkodzić czy zniszczyć. Ciekawą propozycją jest również fornir palisander. Powstaje on z niezwykłego drzewa, które występuje w tropikalnych rejonach Ameryki Południowej, Afryki, na Madagaskarze oraz w Indiach. Palisander to drzewo o ciemnej barwie z odcieniami fioletu. Dzięki niemu meble zyskują na oryginalności. To duża rzadkość, aby drewno zawierało w swojej głębi ametystową barwę. Cechuje się ono również bogatym usłojeniem. Palisander to materiał odporny na zarysowania i ścieranie. Dobrze znosi wilgoć, a także nie wygniata się. Z pewnością wykonane z niego forniry spełnią wszelkie oczekiwania amatorów niebanalnego designu.

Zachęcamy do tego, aby sięgnąć po fornir egzotyczny z naszej oferty. Taka okleina sprawi, że każde wnętrze nabierze niesamowitego charakteru. Produkt pasuje do różnych stylów aranżacji. Szlachetna kolorystyka, głębia barw, a także naturalna struktura drewna sprawiają, że obok mebli wykonanych z fornirów egzotycznych nie da się przejść obojętnie. Okleinę zastosować można również na drzwi, podłogę, blaty kuchenne, panele ścienne czy listwy. Fornir egzotyczny nie jest wcale drogi, a pozwala stworzyć luksusowy wystrój, zwłaszcza w połączeniu z drewnem we wnętrzach. Nie ma więc co się zastanowić- to naprawdę trafny wybór!