Drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne jest jednym z najczęściej wybieranych materiałów do wykonywania wytrzymałych konstrukcji zarówno budowlanych, jak i dachowych.

Czym właściwie jest drewno konstrukcyjne?

Czym jest w praktyce drewno konstrukcyjne? Najczęściej pod tą nazwą kryje się płyta sklejka. Jest ona najczęściej używana, ze względu na jej niską cenę, łatwość obróbki oraz dostępność. Oczywiście nie jest to jedyny materiał kryjący się pod nazwą drewno konstrukcyjne. Na rynku znajdziemy wiele alternatyw dla płyt sklejkowych, jednakże to one są najczęściej wybierane jako materiał do wykonania konstrukcji.

Do czego może zostać wykorzystane drewno konstrukcyjne?

Jeśli planujemy wykonywać jakąkolwiek konstrukcję, to powinniśmy przyjrzeć się poszczególnym rodzajom drewna konstrukcyjnego. Niezależnie od tego, czy planujemy budować taras, czy wykonywać prace konstrukcyjne na poddaszu, z pewnością zajdzie tam potrzeba użycia właśnie tego typu drewna.

W naszym sklepie można znaleźć przeróżne rodzaje, grubości oraz wielkości drewna konstrukcyjnego, dzięki czemu z pewnością każdy znajdzie produkt odpowiedni do swoich potrzeb.

Nasze drewno konstrukcyjne cechuje się najwyższą jakością wykonania oraz dbałością o najmniejsze szczegóły. Przekłada się to na wytrzymałość oferowanych przez nas materiałów oraz na zadowolenie klientów.

Decydując się na drewno konstrukcyjne z naszej oferty, możemy być pewni, że otrzymamy produkt najwyższej jakości, a wykonane z niego konstrukcje będą nas cieszyć przez długie lata.

Jeśli nie wiemy, jakie dokładnie drewno konstrukcyjne będzie odpowiednie do naszego przedsięwzięcia, to jego zakup możemy zlecić firmie wykonującej usługę. Jednakże jeśli własnoręcznie wykonujemy remont, a nadal nie wiemy, jaki rodzaj będzie dla nas odpowiedni, to bez problemu można skonsultować się z nami, a my doradzimy Państwu, jaki rodzaj drewna konstrukcyjnego będzie najlepszy dla danej konstrukcji. Jego odpowiedni rodzaj oraz wielkość jest kluczowe podczas budowania czegokolwiek. Źle dobrany materiał może spowodować spadek wytrzymałości konstrukcji.