Drewno

Drewno jest naturalnym surowcem od lat użytkowanym przez człowieka. Sprawdza się ono doskonale w domowych aranżacjach, zarówno w stylu klasycznym jak i skandynawskim czy rustykalnym. Ten trwały materiał potrafi dodać każdemu wnętrzu wyjątkowego uroku oraz ciepła.


Drewno w domu – naturalne piękno o szerokim zastosowaniu

Niegdyś drewno kojarzyło się przede wszystkim z podłogą. Parkiet wykonany z klepek z naturalnym wzorem sęków i słojów był obowiązkowy niemalże w każdym salonie. Dziś tego typu podłogi znów wracają do łask i coraz częściej zstępują plastikowe panele podłogowe.
W wielu pomieszczeniach można też spotkać drewniane boazerie, które to bardzo uroczo prezentują się w przedpokoju czy salonie. Nie sprawiają one przytłaczającego wrażenia, natomiast wyglądają lekko i stylowo, a zwłaszcza w nowoczesnym wydaniu.


Drewno a schody do wnętrz w stylu skandynawskim

Drewno to istotny element modnego w ostatnim czasie stylu skandynawskiego. Charakteryzuje się on lekkością, zatem wykorzystanie w takich pomieszczeniach wyłącznie naturalnych materiałów jest jak najbardziej wskazane.
W każdym nowoczesnym mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim niezwykle uroczo prezentują się schody drewniane wykonane z jasnych gatunków drzew tj. sosna czy jesion.
Co prawda schody z tego naturalnego i ekologicznego surowca są nieco droższe, niż te, które są wykładane płytkami czy panelami, ale warto w nie zainwestować. Jeśli zostaną solidnie wykonane, to wówczas potrafią wytrzymać w niezmiennej formie przez długie lat, a wnętrze prezentuje się wyjątkowo.

Drewniane elementy – doskonały dodatek do wielu wnętrzach

Drewno potrafi bardzo efektownie ozdobić salon, ożywić kuchnię oraz sprawić, że wystrój łazienki wydaje się bardziej wyszukany.
W ostatnim czasie szalenie modne są drewniane elementy zarówno pomalowane bezbarwnym lakierem, jak i takie, które pokryte białą farbą. Bielone drewno jest bardzo popularne, zarówno w przypadku mebli, jak i podłóg. W takiej postaci pasuje niemalże do kolorystyki każdego pomieszczenia.
Dziś drewno można spotkać nie tylko w salonie czy sypialni. Te bardziej odporne na wilgoć gatunki doskonale nadają się również do kuchni oraz łazienki. Drewno w tych pomieszczeniach można położyć na podłodze oraz wyłożyć nim ściany.

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu znajduje się drewno, płyty drewnopochodne czy beton, to niezwykle ważne jest to, aby odpowiednio o nie dbać. Drewniany parkiet czy meble powinny być regularnie myte odpowiednimi preparatami pielęgnacyjnymi. Solidna konserwacja sprawia, że wszystkie drewniane elementy przez wiele lat prezentują się bardzo elegancko oraz świeżo.